logo1 logo2 logo3 logo4 logo5

Wizja i misja


W ... jak Warsztaty Terapii Zajęciowej ...

         Jednym z podstawowych założeń w czasie gdy rozpoczęliśmy działania powołując Fundację Słoneczne Wzgórze jest wszechstronna pomoc w rozwoju osób niepełnosprawnych poprzez edukację, rehabilitację, integrację, organizowanie i prowadzenie wypoczynku dla osób niepełnosprawnych oraz budowa nowych i adaptacja już istniejących obiektów dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Najważniejszą ideą łączącą wszystkie cele które sobie założyliśmy jest powstanie Warsztatów Terapii Zajęciowej, w formule którą nazywamy otwartą, dającą możliwość podczas wspólnych zajęć integracji osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi. Formuła otwarta ma doprowadzić do jak najbardziej efektywnej aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych dając im szansę znalezienia swojego miejsca na rynku pracy.


I ... jak Inspiracja ...

        Nie potrzebujemy daleko szukać inspiracji do naszych działań. Podczas pracy z dziećmi, młodzieżą czy też z osobami niepełnosprawnymi sami uczymy się pokory, czerpiemy radość z każdego dnia, cieszymy się choćby z najmniejszego sukcesu, a czasem wychodzimy naprzeciw niepowodzeniom. Inspiracją dla nas stają się ich marzenia i pasje, pobudzają nas do niesienia pomocy i takich działań, które dają im możliwość do zmian otaczającej ich rzeczywistości.

 

Z ... jak Zaczarowany Ogród ...

       „...Wejdź do Zaczarowanego Ogrodu ... Przejdź przez bramę i poczuj zapach kwiatów, wsłuchaj się w cichy szmer wody... odpocznij od zgiełku i spróbuj dostrzec piękno otaczającej Cię przyrody...”

        

         Idea „Zaczarowanego Ogrodu” ma na celu połączenie pracy związanej z działalnością Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z edukacją dotyczącą szeroko rozumianej ekologii i wspierania programów ochrony przyrody, a w szczególności przedsięwzięć poprawiających kondycję zasobów naturalnych występujących w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.

 

J ... jak Jakość...

        W działaniach kierujemy się profesjonalizmem, staramy się aby każda część powierzonych nam zadań nosiła cechy odpowiedzialności i rzetelności bo przecież tylko wtedy nasze działania mogą uzyskać trwały efekt.

 

A ... jak Arteterapia ...

        Pojęcie arteterapii jest już dość powszechnie znane. Już od wielu lat poruszając się w przestrzeniach muzycznych czy też teatralnych dostrzegamy jak wiele może zdziałać kontakt dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych ze sztuką i działaniami artystycznymi. Sztuka, muzyka, teatr potrafi wyzwolić w nas nieznane dotąd obszary naszej osobowości, dając wszystkim zarówno najmłodszym jak też dorosłym czas na refleksję i spojrzenie z innej perspektywy na otaczający nas świat.

 

Kontakt

Fundacja Słoneczne Wzgórze
83-322 Stężyca
ul. Kartuska 73A
NIP 589-200-91-01
REGON 221615555
KRS 0000411532
tel. 503 800 378
e-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Facebook

 

Organizacja pożytku publicznego

logo opp szpar

logo 1procent szpar

Licznik