logo1 logo2 logo3 logo4 logo5

Zaczarowani sztuką

 

W ramach programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU współpracując z Towarzystwem Edukacyjnym” Wiedza Powszechna” z Gdańska wykonawcy z Teatru „Poza Sztuką” wraz z grupą nieformalną Realistic zrealizowała projekt pt.: „Zaczarowani sztuką” 

            Grupa nieformalna „Realistic" działająca w strukturach TEWP została utworzona przez młodzież z Gdańskiego Archipelagu Kultury, realizuje programy artystyczne w dziedzinach: teatru, wokalistyki, gry na instrumentach, wspierając realizację projektów dla rówieśników. Grupa powstała po udanej realizacji projektu pt.: „Wychowanie poprzez sztukę", współfinansowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku, zakończonego premierą widowiska muzycznego pt.: „Bezsenność, czyli siedem grzechów głównych" według Jana Lechonia. Grupa nieformalna „Realistic" współpracuje z Teatrem „Poza Sztuką" utworzonym w 2003 roku z inicjatywy Mariusza Florczyka na potrzeby działań kulturalno-edukacyjnych, zajmując się upowszechnianiem kultury wśród dzieci i młodzieży poprzez różne formy teatralne, popularyzację sztuki wokalnej, piosenki autorskiej biorąc udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych. Współpracując z organizacjami pozarządowymi, placówkami kulturalnymi i szkołami jest wielokrotnym uczestnikiem projektów edukacyjno- oświatowych, wspieranych finansowo przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Samorząd Województwa Pomorskiego i miasto Gdańsk.
Obecnie grupa „Realistic" zakończyła pracę nad tytułowym projektem „Zaczarowani sztuką". Równocześnie w ramach kontynuacji działań dzięki staraniom Fundacji Słoneczne Wzgórze realizowany jest projekt pt:”Otuleni dźwiękiem” w ramach którego grupa nieformalna „Zaczarowani” zrealizuje audiobooki dla osób niewidomych i niedowidzących.

Zapraszamy na stronę: www.zaczarowani.com.pl

Kontakt

Fundacja Słoneczne Wzgórze
83-322 Stężyca
ul. Kartuska 73A
NIP 589-200-91-01
REGON 221615555
KRS 0000411532
tel. 503 800 378
e-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Facebook

 

Organizacja pożytku publicznego

logo opp szpar

logo 1procent szpar

Licznik